11.
Strojový překlad do dalších jazyků:
Vstup pro přihlášené 11. ročník soutěže bude zahájen v lednu 2016
Záštitu nad soutěží převzali: ministr kultury, ministr školství, mládeže a tělovýchovy a ministr obrany

Vyhlašovatelé soutěže:

Podpořeno MŠMT v rámci dotačního programu

Partneři soutěže:

Sekretariát soutěže:

lidice21@lidice-memorial.cz

Finalisté a vítězové 11. ročníku v kině Hutník a vítězové v Techmanii

Slavnostní vyhlášení výsledků 11. ročníku soutěže a předání cen vítězům a finalistům se uskutečnilo ve středu 15. června 2016. Kvůli deštivému počasí byl program přesunut ze zahrady Lidické galerie do kina Hutník v Kladně.

více zde

Vyhlášení výsledků 11. ročníku soutěže "Lidice pro 21. století"

Jedenáctý ročník mezinárodní vědomostní soutěže vyhlašované Památníkem Lidice, Ústavem pro studium totalitních režimů Praha a Filozofickou fakultou Univerzity Karlovy byl uzavřen s těmito výsledky...

více zde

2. kolo soutěže skončilo. Jaký bude verdikt poroty?

20. 4. 2016 oficiálně skončilo 2. kolo letošního ročníku vědomostní soutěže. Kteří z finalistů se umístí na prvních třech místech v obou kategoriích? To rozhodne porota na svém zasedání 11. 5. 2016 a výsledky se dozvíte na webových stránkách soutěže 12. 5. 2016.

Porota na zasedání také vybere nejlepší literární práce, které ji nejvíce zaujaly. Vybrané literární práce budou předneseny předními českými umělci na slavnostním vyhlášení výsledků soutěže, které letos proběhne 15. 6. 2016 v Lidicích.

Odměněni budou nejen vítězové kategorií a ocenění za literární práce, ale i všichni finalisté. Připraven je bohatý doprovodný program. Těšit se můžete na přední české umělce, vystoupení mažoretek, trubače a muzikálové vystoupení. Na závěr programu je připravena komentovaná prohlídka Památníku Lidice.

Děkujeme všem soutěžícím. Otázky letošního ročníku nebyly jednoduché! Finalistům přejeme hodně štěstí a v napětí očekáváme výsledky soutěže. Těšíme se na setkání při slavnostním vyhlášení výsledků, kam jste všichni srdečně zváni. Pokud se slavnostního vyhlášení výsledků chcete zúčastnit, prosím, informujte tajemnici soutěže Bc. Lucii Chvapilovou.

Soutěž škol

Nejaktivnější školou letošního 11. ročníku se stala Moravskoslezská obchodní akademie, s.r.o., Ostrava. Za odměnu získává pozvání a dopravu zdarma na slavnostní vyhlášení vítězů soutěže dne 15. června 2016 v Památníku Lidice, kde škola obdrží publikace Památníku Lidice a volné vstupenky na vzdělávací program Památníku Lidice.

více zde

Výsledky prvního kola soutěže

Na základě sečtení bodového ohodnocení formálního dodržení pravidel literární práce a bodového vyhodnocení vědomostního testu postupují do druhého kola jedenáctého ročníku tito soutěžící...

více zde

2000 přihlášený a první kolo uzavřeno.

V neděli 28. února 2016 bylo uzavřeno první kolo 11. ročníku soutěže. Číslo 2148 je konečný počet přihlášených účastníků. Celkový počet zaregistrovaných škol je pro tento ročník 105 škol!

2000. přihlášeným se stal David Černý ze Základní školy UNESCO, Uherské Hradiště. Gratulujeme a posíláme ceny!

Výsledky prvního kola se jmény 42 finalistů najdete na těchto stránkách 5. dubna 2016. Ve stejný den budou také zveřejněny výsledky soutěže O nejaktivnější školu.

Vítězné škole bude uhrazena doprava na slavnostní vyhlášení vítězů soutěže 15. 6. 2016 v Lidicích. Pro žáky vítězné školy navíc budou připraveny volné vstupenky do Památníku Lidice, kde žáci zažijí vzdělávací program a prohlídku muzea s pietním územím.

V pořadí druhá až pátá škola získá volné vstupenky do Památníku Lidice na prohlídku muzea, pietního území a vzdělávací program a publikace věnované Památníkem Lidice a partnery soutěže.

Školy na 6. až 10. místě obdrží publikace věnované Památníkem Lidice a partnery soutěže.

Držíme stále palce všem soutěžícím a s napětím čekáme na konečné výsledky prvního kola!

Pozor! Poslední šance přihlásit se do soutěže!

Jestli jste otáleli s přihlášením do soutěže, máte poslední šanci tak učinit. 25. 2. 2016 se totiž možnost registrace pro školy i žáky uzavře. Využijte toho a zaregistrujte se. Žáci mohou odpovídat na otázky a odevzdávat své literární práce do 28. 2. 2016, pak se 1. kolo soutěže uzavře a začne zpracovávání výsledků.

Stále čekáme na 2000. přihlášeného!!!

Již známe 1. přihlášenou školu – ZŠ Na Smetance 1, Praha 2 a 100. přihlášenou školu – ZŠ Kladno, Amálská. Známe také 1. přihlášenou Kláru Tolášovou, 1000. přihlášeného Radka Bolfa a 1500. přihlášeného Pavla Jiříka. Počet přihlášených již přesahuje 1800. Kdo tedy bude tím 2000. přihlášeným a obdrží publikace Památníku Lidice? Věříme, že se to brzy dozvíme.

1500. přihlášený účastník a 100. přihlášená škola!

16. 2. 2016 se nám přihlásilo opravdu velké množství soutěžících a organizátoři soutěže mají plné ruce práce, aby všechny přivítali. 1500. přihlášený je Pavel Jiřík ze ZŠ Humpolec, Hálkova. Pavlovi moc gratulujeme, posílám publikace a držíme palce celé škole. A kdopak bude přihlášený pod číslem 2000?

Velká gratulace a publikace poputují do Základní školy Kladno, Amálská, která se stala stou registrovanou školou ve vědomostní soutěži. Přejeme mnoho dalších úspěchů v soutěži celé škole, ale i jednotlivým soutěžícím.

Pozor! 1000. přihlášený!

Naším letošním 1000. přihlášeným účastníkem soutěže se stal Radek Bolf ze Základní školy UNESCO Uherské Hradiště. Za odměnu zasíláme knihy z produkce Památníku Lidice.

Jsme moc rádi, že 1000. přihlášeným do soutěže je žák ZŠ UNESCO z Uherského Hradiště, protože tato základní škola se pravidelně úspěšně zúčastňuje nejen vědomostní soutěže, ale i dalších soutěží a projektů Památníku Lidice jako je fotografická soutěž pro žáky a seniory Memento Vitae a projekt Studentská konference, kde žáci prezentují své práce – příběhy lidí, které nějakým způsobem postihla válka.

Registrujte se dál! Máte velkou šanci, neboť stejná cena čeká i na toho účastníka, který se zaregistruje jako tisící pětistý. Zájemci o účast v soutěži se mohou přihlašovat až do 25. února 2016.

POZOR! Školy se mohou stále do soutěže registrovat až do 25. února 2016. Do této chvíle se do soutěže přihlásilo 98 škol. Která škola se přihlásí jako 100. a obdrží za odměnu publikace Památníku Lidice? To se již brzy dozvíme. Zároveň stále soutěžíme o nejaktivnější školu, která získá dopravu zdarma na slavnostní vyhlášení výsledků

Registrace soutěžících zahájena

31. 1. 2016 v 0:00:00 odstartovalo 1. kolo 11. ročníku mezinárodní vědomostní soutěže. Od zahájení do 8:00 hodin ráno se do soutěže přihlásilo 57 soutěžících, nejrychlejší z nich byla v 0:02:25 Klára Tolášová ze Základní školy a mateřské školy Hranice, Šromotovo, která získá knižní odměnu z produkce Památníku Lidice. Zajímavostí je, že Klára se v loňském ročníku umístila na 1. místě v 1. kategorii. Přejeme jí mnoho úspěchů i v letošním ročníku. Otázkou nyní je, kdo se přihlásí do soutěže jako 1000. v pořadí a která škola bude nejaktivnější? O nejaktivnější školu. Neváhejte a hlaste se! Čekají na Vás publikace a na finalisty a vítěze tentokrát slavnostní vyhlášení v Památníku Lidice.

Těšíme se na další účastníky, přejeme mnoho úspěchů a jsme moc rádi, že i letos jsou mezi přihlášenými i tradiční soutěžící.

Přejeme mnoho úspěchů!

Tisková zpráva

8. ledna 2016 byla vydána první tisková zpráva 11. ročníku soutěže "Lidice pro 21. století".
(zde)

Registrace škol zahájena

11. ročník soutěže byl oficiálně zahájen a současně s ním byla zahájena registrace škol. Už nyní mohou pedagogové přihlásit školu do soutěže a zjednodušit tím registraci žákům školy, která bude zahájena 31. ledna 2016. Každá přihlášená škola bude zařazena do soutěže O nejaktivnější školu.

Nejaktivnější škola získá autobusovou dopravu zdarma na slavnostní vyhlášení soutěže 15. 6. 2016, které se uskuteční přímo v Památníku Lidice, pro žáky bude připraven bohatý program, prohlídka muzea a pietního území s výkladem, prohlídka galerie, setkání s pamětníky. Dalších devět nejaktivnějších škol získá také ceny!

První přihlášenou školou byla Základní škola, Praha 2, Na Smetance 1. Gratulujeme a posíláme knižní odměnu.