13.
Strojový překlad do dalších jazyků:
Vstup pro přihlášené 14. ročník soutěže bude zahájen v lednu 2019
Záštitu nad soutěží převzali: ministr kultury, ministr školství, mládeže a tělovýchovy a ministr obrany

Vyhlašovatelé soutěže:

Podpořeno MŠMT v rámci dotačního programu

Partneři soutěže:

Sekretariát soutěže:

lidice21@lidice-memorial.cz

Finalisté a vítězové 13. ročníku v kině Hutník
a vítězové na přehradě Orlík a v Památníku Vojna

Slavnostní vyhlášení výsledků 13. ročníku soutěže a předání cen vítězům a finalistům se uskutečnilo ve středu 13. června 2018 v kinosále kladenského kina Hutník.

více zde

Zajímavé a oceněné literární práce 13. ročníku

Přehled soutěžících, kteří zaujali v letošním ročníku odbornou porotu svými literárními pracemi, můžete nalézt zde včetně odkazů na jednotlivé práce.

Vyhlášení výsledků 13. ročníku soutěže "Lidice pro 21. století"

Třináctý ročník mezinárodní vědomostní soutěže vyhlašované Památníkem Lidice, Ústavem pro studium totalitních režimů Praha a Filozofickou fakultou Univerzity Karlovy byl uzavřen s těmito výsledky...

více zde

2. kolo soutěže skončilo. Jaký bude verdikt poroty?

17. 4. 2018 oficiálně skončilo 2. kolo letošního ročníku vědomostní soutěže. Kteří z finalistů se umístí na prvních třech místech v obou kategoriích? To rozhodne porota na svém zasedání 9. 5. 2018 a výsledky se dozvíte na webových stránkách soutěže 11. 5. 2018.

Porota na zasedání také vybere nejlepší literární práce, které ji nejvíce zaujaly. Vybrané literární práce budou předneseny předními českými umělci na slavnostním vyhlášení výsledků soutěže, které letos proběhne 13. 6. 2018 v kině Hutník v Kladně.

Odměněni budou nejen vítězové kategorií a ocenění za literární práce, ale i všichni finalisté. Připraven je bohatý doprovodný program. Těšit se můžete na přední české umělce a hudební vystoupení. Na závěr programu je připravena komentovaná prohlídka Památníku Lidice.

Vítězové obou kategorií a ocenění za literární práce se mohou kromě věcných darů těšit na výlet na přehradu Orlík a na zámek Orlík, který proběhne dne 14. 6. 2018.

Děkujeme všem soutěžícím. Otázky letošního ročníku nebyly jednoduché! Finalistům přejeme hodně štěstí a v napětí očekáváme výsledky soutěže. Těšíme se na setkání při slavnostním vyhlášení výsledků, kam jste všichni srdečně zváni. Pokud se slavnostního vyhlášení výsledků chcete zúčastnit, prosím, informujte tajemnici soutěže Bc. Elišku Dubnovou.

Výsledky soutěže škol

Nejaktivnější školou letošního 13. ročníku se stalo Gymnazium, Kysucké Nové Mesto, Slovensko. Za odměnu získává autobusovou dopravu zdarma na slavnostní vyhlášení vítězů soutěže dne 13. června 2018 v kině Hutník v Kladně a volné vstupenky na vzdělávací program Památníku Lidice.

Další pořadí naleznete zde.

Výsledky prvního kola soutěže

Na základě sečtení bodového ohodnocení formálního dodržení pravidel literární práce a bodového vyhodnocení vědomostního testu postupují do druhého kola třináctého ročníku tito soutěžící...

více zde

První kolo uzavřeno

V pátek 23. února 2018 bylo uzavřeno první kolo 13. ročníku soutěže. Číslo 1894 je konečný počet přihlášených účastníků. Celkový počet zaregistrovaných škol je pro tento ročník 115 škol!

Výsledky prvního kola se jmény 42 finalistů najdete na těchto stránkách 3. dubna 2018. Ve stejný den budou také zveřejněny výsledky soutěže "O nejaktivnější školu".

Vítězné škole bude uhrazena doprava na slavnostní vyhlášení vítězů soutěže 13. 6. 2018 v kině Hutník v Kladně. Pro žáky vítězné školy navíc budou připraveny volné vstupenky do Památníku Lidice, kde žáci zažijí vzdělávací program a prohlídku muzea s pietním územím.

V pořadí druhá až pátá škola získá volné vstupenky do Památníku Lidice na prohlídku muzea, pietního území a vzdělávací program a publikace věnované Památníkem Lidice a partnery soutěže.

Školy na 6. až 10. místě obdrží publikace věnované Památníkem Lidice a partnery soutěže.

Držíme stále palce všem soutěžícím a s napětím čekáme na konečné výsledky prvního kola!

Pozor! Poslední šance přihlásit se do soutěže!

Jestli jste otáleli s přihlášením do soutěže, máte poslední šanci tak učinit. 21. 2. 2018 se totiž možnost registrace pro školy i žáky uzavře. Využijte toho a zaregistrujte se! Žáci mohou odpovídat na otázky a odevzdávat své literární práce do 23. 2. 2018, pak se 1. kolo soutěže uzavře a začne zpracovávání výsledků.

Stále čekáme na 2000. přihlášeného!!!

Již známe 1. přihlášenou školu – ZŠ Na Smetance 1, Praha 2 a 100. přihlášenou školu – ZŠ Zlín, Okružní 4685. Známe také 1. přihlášenou Kláru Tolášovou, 1000. přihlášeného Vojtěcha Tůmu a 1500. přihlášeného Angela Ghilardi. Počet přihlášených již přesahuje 1800. Kdo tedy bude tím 2000. přihlášeným a obdrží publikace Památníku Lidice? Věříme, že se to brzy dozvíme.

1500. přihlášený účastník!

15. 2. 2018 se nám přihlásilo opravdu velké množství soutěžících a organizátoři soutěže mají plné ruce práce, aby všechny přivítali.

1500. přihlášený je Angelo Ghilardi z Gymnázia Jana Keplera . Angelovi moc gratulujeme, posíláme publikace a držíme palce celé škole.

A kdopak bude přihlášený pod číslem 2000?

1000. přihlášený účastník a 100. přihlášená škola!

Naším letošním 1000. přihlášeným účastníkem soutěže se stal Vojtěch Tůma ze Základní školy Jindřichův Hradec II. Za odměnu zasíláme knihy z produkce Památníku Lidice. Registrujte se dál! Máte velkou šanci, neboť stejná cena čeká i na toho účastníka, který se zaregistruje jako tisící pětistý. Zájemci o účast v soutěži se mohou přihlašovat až do 21. února 2018.

POZOR! Školy se mohou stále do soutěže registrovat až do 21. února 2018. Do této chvíle se do soutěže přihlásilo 107 škol.

Velká gratulace a publikace poputují do Základní škola Zlín, Okružní 4685, příspěvková organizace, která se stala stou registrovanou školou ve vědomostní soutěži. Přejeme mnoho dalších úspěchů v soutěži celé škole, ale i jednotlivým soutěžícím.

Zároveň stále soutěžíme o nejaktivnější školu, která získá dopravu zdarma na slavnostní vyhlášení výsledků vědomostní soutěže 13. června 2018 v Kladně v kině Hutník.

Tisková zpráva

2. února byla vydána první tisková zpráva 13. ročníku soutěže "Lidice pro 21. století".
(zde)

Registrace soutěžících zahájena

26. 1. 2018 v 0:00:00 odstartovalo 1. kolo 13. ročníku Mezinárodní vědomostní soutěže Lidice pro 21. století. Nejrychleji se zaregistrovala v 0:01:54 Klára Tolášová z Gymnázia Hranice, která získá knižní odměnu z produkce Památníku Lidice. Zajímavostí je, že Klára se v 11. ročníku probojovala do 2. kola v 2. kategorii. Přejeme jí mnoho úspěchů i v letošním ročníku.

Otázkou nyní je, kdo se přihlásí do soutěže jako 1000. v pořadí a která škola bude nejaktivnější? O nejaktivnější školu. Neváhejte a hlaste se! Čekají na Vás publikace a na finalisty a vítěze tentokrát slavnostní vyhlášení v Kladně v kině Hutník.

Těšíme se na další účastníky, přejeme mnoho úspěchů a jsme moc rádi, že i letos jsou mezi přihlášenými i tradiční soutěžící.

Přejeme mnoho úspěchů!

Registrace škol zahájena

13. ročník soutěže byl oficiálně zahájen a současně s ním byla zahájena registrace škol. Už nyní mohou pedagogové přihlásit školu do soutěže a zjednodušit tím registraci žákům školy, která bude zahájena 26. ledna 2018. Každá přihlášená škola bude zařazena do soutěže O nejaktivnější školu.

Nejaktivnější škola získá autobusovou dopravu zdarma na slavnostní vyhlášení soutěže 13. 6. 2018, které se uskuteční v kině Hutník v Kladně, pro žáky bude připraven bohatý program, prohlídka Památníku Lidice s odborným výkladem, setkání s pamětníky. Dalších devět nejaktivnějších škol získá také ceny!

První přihlášenou školou byla Základní škola, Praha 2, Na Smetance 1. Gratulujeme a posíláme knižní odměnu.

Třináctý ročník soutěže

Třináctý ročník soutěže započne otevřením registrace pro školy dnem 4. 1. 2018. Pro samotné žáky se pak soutěž otevře 26. 1. 2018. Již v 11. ročníku si žáci všimli změn ve struktuře otázek vědomostních testů. Dvanáctý ročník přinesl další změnu v poměru faktografických a interpretačních otázek. Převáží počet otázek interpretačních nad faktografickými. Cílem této změny je podpořit schopnost nezávislého myšlení účastníků soutěže tak, aby pomocí vlastního úsudku a vědomostí dokázali dojít ke správnému řešení otázky.

Slavnostní vyhlášení vítězů soutěže se bude konat v kině Hutník v Kladně. 13. června 2018 se zde ti nejlepší sejdou, aby si převzali ceny věnované partnery soutěže a vyslechli si vybrané literární práce v podání předních dramatických umělců. Připravujeme také bohatý doprovodný program a prohlídku Památníku Lidice s odborným výkladem, na který budou pozváni i žáci nejaktivnější školy soutěže.